Zespół projektu "Psychokoncept"


Oferujemy pomoc psychologiczną i wsparcie rozwoju osobistego.
Obok psychoterapii, będziemy proponować naszym klientom coaching zawodowy i osobisty oraz różne formy aktywności, wspierającej higienę zdrowia psychicznego.
Pracujemy nad zbudowaniem dla Państwa kompleksowej oferty.

Informacja o członkach zespołu - patrz niżej.

FILTRY Wszystkie Psychoterapia Aktywność

Joanna Stępińska:

Psychoterapia


Specjalizacją Joanny jest terapia dzieci i młodzieży.

Psycholog wychowawczy i społeczny, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych. Ukończyła studia podyplomowe dotyczące uważności i współczucia w psychoterapii oraz diagnozy w pracy klinicznej. Zajmuje się m.in. diagnozą i terapią dzieci z ASD (w tym celu poszerzyła swoją wiedzę o kursy dotyczące umiejętności porozumiewania się oraz PECS). Swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi, młodzieżą oraz z ich rodzinami zdobywała w trakcie rocznego szkolenie z terapii behawioralno – poznawczej, obecnie jest na roku „O” w trakcie szkoły psychoterapii Gestalt. Pracuje jako psycholog w przedszkolu terapeutycznym.

Z zamiłowania jest biblioterapeutą, ukończyła jeden z najobszerniejszych w Polsce kursów dotyczących biblioterapii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Joanna o sobie: „Każde spotkanie z rodzinami i dziećmi jest wyjątkowe i inne od wszystkich. Z racji tego, że jestem biblioterapeutą pozwolę sobie skorzystać z dwóch cytatów, jeden z nich jest drogowskazem: „musimy otworzyć się na dzieci i starać odczytać ich komunikaty – te spontaniczne i te spóźnione. Dzieci nie próbują nas niczego uczyć, nie stosują żadnych pedagogicznych teorii. Po prostu żyją i pokazują własny sposób odbierania rzeczywistości.” (J. Juul). A drugi jest słowami piosenki i chyba najlepiej mnie opisuje: „A ja chodzę, nie przejmując się ulewą ani spiesząc, /(…) Ze złożonym parasolem idę pieszo, o tak!” (Czerwone Gitary).

Ewa Kaczmarek

Psychoterapia


Psycholog kliniczny, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Obecnie kończy 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Warszawskim CENTRUM CBT, które jest akredytowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Pracuje jako psycholog w Dziennym Domu Opieki Medycznej dla osób starszych w Milanówku. Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych.
Podlega regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.

Ewa o sobie: "W pracy z drugim człowiekiem z życzliwą ciekawością wsłuchuję się w jego świat przekonań, uczuć, potrzeb. Jestem przy nim, aby mu pomagać. Razem szukamy przeszkód, blokad, które możemy usunąć z jego drogi, po to, aby w końcu przyszły, tak bardzo upragnione: lekkość, spokój i wewnętrzna równowaga.
W nim samym i jego życiu"

Ewa bardzo ceni sobie czas spędzony z mężem Andrzejem, córką Igusią i synem Jędrkiem. Chętnie podróżuje z nimi po Polsce, planuje kolejne wycieczki rowerowe, bardzo dobrze bawi... i jest szczęśliwa!

Elżbieta Gnatowska

Aktywność


Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów menadżerów zakupów w Szkole Głównej Handlowej. Wieloletni menadżer w administracji publicznej.
Jest pasjonatką aktywnego stylu życia, który propaguje w ramach osobistego projektu "Śmigam po 50-tce" (prowadzi stronę o tym tytule na portalu społecznościowym Facebook)

W 2019 r., po ukończeniu kursów organizowanych przez Stowarzyszenie Slow Jogging Polska, została instruktorem slow joggingu - metody biegania opracowanej przez japońskiego fizjologa prof. Hiroakiego Tanakę. Ukończyła też Certyfikowany Kurs Instruktora Metody Butejki prowadzony przez Patryka McKeown - zdobywając wiedzę o świadomym, prawidłowym oddychaniu (jest w trakcie certyfikacji uprawnień instruktorskich).

Elżbieta o sobie: "Chętnie wyrywam się z >biurowej zagródki< żeby prowadzić zajęcia slow joggingu, w czasie których wykorzystuję też wiedzę o świadomym oddychaniu. Profesor Tanaka udowodnił, że odpowiednie bieganie może być przyjemne, relaksujące i przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Podążam więc wytyczoną przez Niego ścieżką, w tempie niko-niko, czyli z uśmiechem na ustach. Zachęcam do dołączenia".